Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Grilovacia sezóna je v plnom prúde! Tipy na servírovanie grilovaných špecialít

Vonku je krásne, slnko zapadá neskoro večer a to všetko sú ideálne podmienky pre grilovanie. Či už s priateľmi alebo v úzkom kruhu rodiny, jednoducho potrebujete náčinie, bez ktorého sa neobíde. Máte ho tiež?

A kam dáme zeleninu?

Než budú grilované pochúťky hotové a pripravené ku konzumácií, mnoho ľudí si rada zobne dobré oriešky alebo kúsok zeleniny. Servírujte tieto pochutiny v krásnych drevených miskách alebo napr. na drevenom servírovacom tanieri či otočnej krájacej doske. Všetko pôsobí profesionálne a je to krásne prírodne spracované.

Poriadne to okoreňte!

Podávajte zeleninový šalát alebo má mäso nevýraznú chuť? Nie je ľahšieho riešenia, než jedlo dochutiť vhodným korením. Preto sa hodí mať po ruke soľničku či koreničku. Problém nastáva pri voľbe materiálu. Sklenené nádobky sú príliš krehké a do vonkajšieho prostredia nevhodné. Môžete si zariadiť plastové, ktoré však pripadajú lacne a nevkusne. Naviac ich životnosť je veľmi nízka a jedná sa o neekologickú variantu. Skúste sadu drevenej soľničky a koreničky. Vyberte si svetlé alebo tmavé prevedenie.

Rukami nie!

K obracaniu mäsa už nemusíte vybavovať predražené kovové nástroje neznámeho pôvodu a zloženia alebo sa o to snažiť rukami. Ponúkame drevené grilovacie kliešte, ktoré váš problém vyrieši. Ich veľkou výhodou je nízka hmotnosť, prírodný matieriál a zdravotná neškodnosť.

Na stôl? V žiadnom prípade!

Pokiaľ si zakladáte na dokonalom vzhľade svojho masívneho stolu, iste sa snažíte zamedziť ukladaniu príliš veľkých horúcich vecí an dosku stola. Pokiaľ nechcete, aby bol stôl ulepený od nápojov, a predstava, že sa do dreva zapichne špička noža, vás vyložene desí, potom sú východiskom drevené podtácky, ktoré väčšine nepríjemností zabráni. Vyberte si ich design zo širokej ponuky!

Ekologické výrobky českej výroby z certifikátom o neškodnosti môžu poslúžiť aj vám. Ponesie sa vaše letné grilovanie v tomto duchu?

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Úroda je pozberaná, pivnice pripravené. Nastal čas spracovať plodiny, ktoré ste behom sezóny pracne obstarávali. Viete, ktorí pomocníci sú tí praví? Poradíme aj chutný recept na nakladanú kapustu! Kapusta nahradí polovicu vašej lekárničky Či už sa to nezdá, kapusta je skutočný pomocník nielen pri príprave obeda, ale taktiež pri rôznych zdravotných problémoch. Hravo napraví vaše […]

Čítať článok

Radi by ste netradične oživili starý nábytok u vás doma alebo potrebujete účinnú ochranu drevených povrchov na záhrade proti hmyzu aj vonkajším vplyvom? Existuje metóda, ktorá vám ušetrí peniaze a jej účinok potvrdzuje aj niekoľko storočí používania. Čo je to metóda opaľovania dreva? Ide o veľmi lacnú povrchovú úpravu dreva, ktorá sa používa už niekoľko […]

Čítať článok

Už vám lezie nepreberné množstvo sladkostí, ktoré deti dostávajú na Mikuláša, doslova krkom? Nechoďte s prúdom a kúpte pre svojich miláčikov niečo nevšedné s poriadnou dávkou kreativity. Vaši drobci cukrovinky isto oželia a naopak budete prekvapení, ako ocenia niečo nové a nezvyčajné. Presne na to by totiž dbal v tom najtradičnejšom zmysle Mikuláš. Zdravé mlsanie […]

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.