Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Grilovacia sezóna je v plnom prúde! Tipy na servírovanie grilovaných špecialít

Vonku je krásne, slnko zapadá neskoro večer a to všetko sú ideálne podmienky pre grilovanie. Či už s priateľmi alebo v úzkom kruhu rodiny, jednoducho potrebujete náčinie, bez ktorého sa neobíde. Máte ho tiež?

A kam dáme zeleninu?

Než budú grilované pochúťky hotové a pripravené ku konzumácií, mnoho ľudí si rada zobne dobré oriešky alebo kúsok zeleniny. Servírujte tieto pochutiny v krásnych drevených miskách alebo napr. na drevenom servírovacom tanieri či otočnej krájacej doske. Všetko pôsobí profesionálne a je to krásne prírodne spracované.

Poriadne to okoreňte!

Podávajte zeleninový šalát alebo má mäso nevýraznú chuť? Nie je ľahšieho riešenia, než jedlo dochutiť vhodným korením. Preto sa hodí mať po ruke soľničku či koreničku. Problém nastáva pri voľbe materiálu. Sklenené nádobky sú príliš krehké a do vonkajšieho prostredia nevhodné. Môžete si zariadiť plastové, ktoré však pripadajú lacne a nevkusne. Naviac ich životnosť je veľmi nízka a jedná sa o neekologickú variantu. Skúste sadu drevenej soľničky a koreničky. Vyberte si svetlé alebo tmavé prevedenie.

Rukami nie!

K obracaniu mäsa už nemusíte vybavovať predražené kovové nástroje neznámeho pôvodu a zloženia alebo sa o to snažiť rukami. Ponúkame drevené grilovacie kliešte, ktoré váš problém vyrieši. Ich veľkou výhodou je nízka hmotnosť, prírodný matieriál a zdravotná neškodnosť.

Na stôl? V žiadnom prípade!

Pokiaľ si zakladáte na dokonalom vzhľade svojho masívneho stolu, iste sa snažíte zamedziť ukladaniu príliš veľkých horúcich vecí an dosku stola. Pokiaľ nechcete, aby bol stôl ulepený od nápojov, a predstava, že sa do dreva zapichne špička noža, vás vyložene desí, potom sú východiskom drevené podtácky, ktoré väčšine nepríjemností zabráni. Vyberte si ich design zo širokej ponuky!

Ekologické výrobky českej výroby z certifikátom o neškodnosti môžu poslúžiť aj vám. Ponesie sa vaše letné grilovanie v tomto duchu?

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Veľká noc patrí medzi tradičné sviatky, ktoré sú v našej kultúre zakorenené od nepamäti. Nielen, že nám pripomínajú príchod jari, ale zároveň prinášajú po dlhej a studenej zime konečne možnosť uvoľniť sa a od srdca sa zasmiať. Niekoho možno napadne, že začať plánovať v priebehu marca Veľkú noc je príliš skoro, ale na nákup vhodných […]

Čítať článok

Predvianočný čas je tu – a s ním prichádzajú na rad nákupy a nevyhnutná tematická výzdoba. Objavte kúzlo ducha Vianoc a oslávte najkrajšie sviatky štýlovo – tentokrát s vôňou dreva a prútia, s materiálmi, ktoré prehrejú váš domov a vykúzlia úsmev na tvári vašich najbližších. Naše voňavé tipy na vianočné dekorovanie a nezvyčajné darčeky zaručene potešia. Inšpirujte sa! Adventný veniec? Tvorte s láskou Milujete […]

Čítať článok

Prešli ste s vašou ratolesťou v apríli úspešne zápisom do prvej triedy a máte vďaka tomu doma predškoláka, ktorý si to už tento rok viac či menej nadšene bude raziť prvýkrát do školy?

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.