Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Grilovacia sezóna je v plnom prúde! Tipy na servírovanie grilovaných špecialít

Vonku je krásne, slnko zapadá neskoro večer a to všetko sú ideálne podmienky pre grilovanie. Či už s priateľmi alebo v úzkom kruhu rodiny, jednoducho potrebujete náčinie, bez ktorého sa neobíde. Máte ho tiež?

A kam dáme zeleninu?

Než budú grilované pochúťky hotové a pripravené ku konzumácií, mnoho ľudí si rada zobne dobré oriešky alebo kúsok zeleniny. Servírujte tieto pochutiny v krásnych drevených miskách alebo napr. na drevenom servírovacom tanieri či otočnej krájacej doske. Všetko pôsobí profesionálne a je to krásne prírodne spracované.

Poriadne to okoreňte!

Podávajte zeleninový šalát alebo má mäso nevýraznú chuť? Nie je ľahšieho riešenia, než jedlo dochutiť vhodným korením. Preto sa hodí mať po ruke soľničku či koreničku. Problém nastáva pri voľbe materiálu. Sklenené nádobky sú príliš krehké a do vonkajšieho prostredia nevhodné. Môžete si zariadiť plastové, ktoré však pripadajú lacne a nevkusne. Naviac ich životnosť je veľmi nízka a jedná sa o neekologickú variantu. Skúste sadu drevenej soľničky a koreničky. Vyberte si svetlé alebo tmavé prevedenie.

Rukami nie!

K obracaniu mäsa už nemusíte vybavovať predražené kovové nástroje neznámeho pôvodu a zloženia alebo sa o to snažiť rukami. Ponúkame drevené grilovacie kliešte, ktoré váš problém vyrieši. Ich veľkou výhodou je nízka hmotnosť, prírodný matieriál a zdravotná neškodnosť.

Na stôl? V žiadnom prípade!

Pokiaľ si zakladáte na dokonalom vzhľade svojho masívneho stolu, iste sa snažíte zamedziť ukladaniu príliš veľkých horúcich vecí an dosku stola. Pokiaľ nechcete, aby bol stôl ulepený od nápojov, a predstava, že sa do dreva zapichne špička noža, vás vyložene desí, potom sú východiskom drevené podtácky, ktoré väčšine nepríjemností zabráni. Vyberte si ich design zo širokej ponuky!

Ekologické výrobky českej výroby z certifikátom o neškodnosti môžu poslúžiť aj vám. Ponesie sa vaše letné grilovanie v tomto duchu?

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Chcete tohtoročné Vianoce prekvapiť a vykúzliť obdarovanej žene úsmev na tvári? Nechajte sa inšpirovať našimi nevšednými tipmi na jedinečné vianočné darčeky, ktoré potešia gurmánku, milovníčku luxusu, znalkyňu módy, nadšenú kreatívnu dušu aj romantičku.  Drevená šperkovnica pre milovníčku módnych doplnkov Šperkovnica sa už niekoľko rokov umiestňuje na vrchole pomyselného hodnotenia najobľúbenejších darčekov pre ženy. Schovajú si […]

Čítať článok

Chcete sa od jari do zimy tešiť zo štebotavého spevu našich vtákov? Nie je nič jednoduchšie, než si na záhradu dať pár lákadiel, ktoré vtáčiky milujú. Búdka či kŕmidlo vám na záhradu prinesú správnu ekologickú rovnováhu, ale taktiež budú vďaka prírodnému výzoru báječnou dekoráciou. Prečo si umiestniť vtáčiu búdku alebo kŕmidlo v blízkosti svojho obydlia? […]

Čítať článok

Veľká noc patrí medzi tradičné sviatky, ktoré sú v našej kultúre zakorenené od nepamäti. Nielen, že nám pripomínajú príchod jari, ale zároveň prinášajú po dlhej a studenej zime konečne možnosť uvoľniť sa a od srdca sa zasmiať. Niekoho možno napadne, že začať plánovať v priebehu marca Veľkú noc je príliš skoro, ale na nákup vhodných […]

Čítať článok

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/hosting/cistedrevo.cz/blog/wp-content/themes/cistedrevo/footer.php on line 20

#cistedrevo_cz na Instagrame

Sledujte nás
 

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.