Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

5 dobrých dôvodov, prečo vymeniť plasty za drevo

Prečo dať prednosť drevu pred plastom? Predsa z lásky k planéte, prírode a estetickosti. Drevo je krásne na pohľad aj na dotyk a zútulní akýkoľvek priestor. Vzdajte sa nepopulárnej plastovej mánie a vymeňte plastové doplnky za drevené. Prospejete nielen životnému prostrediu, ale taktiež aj vášmu domovu. Drevo má svoje kúzlo a dokáže interiér hravo pretkať harmonickou náladou.


Z lásky k prírodným materiálom

Dôvod číslo jedna? Prírodné materiály interiérom slušia – prírodné prvky sú v modernom designe tak populárne. Chcete bývať trendy a v súlade s prírodou? Vyhnite sa plastom, stavte na dotyky dreva. Z lásky.

Nestarnúce a krásne

Starý plast nevyzerá práve ako niečo, čo chcete vidieť v domove snov.  Zatiaľ čo plasty časom pôsobia zašlo a ťažko ich zrenovujete, drevo vás presvedčí o opaku. Dá sa ľahko zrenovovať. Dokonca čím je tento prírodný materiál starší, tým je krajší a cennejší. Nechajte drevo zostarnúť – o svoju estetickú stránku tak neprídete.

Vykúzliť útulné bývanie? S dreveným nábytkom alebo doplnkami vytvoríte útulný priestor raz dva. Môže za to jeho príjemný vzhľad aj typická vôňa. Skúste to. Pokiaľ zatiaľ nebývate v drevenej oáze kľudu, zariaďte si pár drevených prvkov – a váš domov sa razom zmení.

Variabilita dreva

Drevený nábytok alebo doplnky vás môžu prekvapiť svojou variabilitou. Hodia sa totiž nielen do rustikálneho či škandinávskeho interiéru. Prekvapivo rozžiari taktiež moderné, klasické, minimalistické alebo industriálne priestory. Nakoniec je na každom, ako býva – a drevený materiál ľahko prispôsobíte vášmu štýlu. Môžete ho totiž ponechať v jeho prirodzenej forme, alebo naopak zvoliť pestrý krycí náter. Kompromisom potom môže byť jemná lazúra, ktorá zachová krásnu kresbu dreva.

Plasty nie sú in

Plastom odzvonilo – a čím ďalej viac z nás sa snaží obmedziť ich používanie v bežnom živote. Aj to je skvelý dôvod, prečo radšej zvoliť voňavé drevo. Materiál, ktorý pochádza z prírody – a neublíži prírode. Existuje snáď lepší argument?

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Veľká noc je od nepamäti spojená s vítaním jari a nového ročného cyklu. Ide zároveň o akúsi oslavu života a viery, ktorá s nami bola ešte pred príchodom kresťanstva. V dnešnej dobe ale len málo ľudí vie, prečo sa veľkonočné sviatky oslavujú a ako vyzerali pôvodné tradície.

Čítať článok

Prvý vlnu má náš národ hubárov už tento rok za sebou. Ak ste ešte nestihli hríbiky usušiť, naložiť či zamraziť, nič si z toho nerobte, hlavná hubárska sezóna totiž ešte len začína. Aktuálna teplota a daždivé počasie pomôže podhubie prebudiť k životu. Rastú!

Čítať článok

Hola hola, škola volá! Už je ten najvyšší čas začať pomaly zháňať prázdne zošity, doplniť puzdro o novej písacie potreby a dovybaviť izbu Vášho školáka či študenta. V dnešnom článku prinášame pár nápadov na štýlovú výbavu, s ktorou budú Vaši potomkovia cool, či už budú v septembri sedieť v laviciach alebo sa učiť doma online.

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.