Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

5 dobrých dôvodov, prečo vymeniť plasty za drevo

Prečo dať prednosť drevu pred plastom? Predsa z lásky k planéte, prírode a estetickosti. Drevo je krásne na pohľad aj na dotyk a zútulní akýkoľvek priestor. Vzdajte sa nepopulárnej plastovej mánie a vymeňte plastové doplnky za drevené. Prospejete nielen životnému prostrediu, ale taktiež aj vášmu domovu. Drevo má svoje kúzlo a dokáže interiér hravo pretkať harmonickou náladou.


Z lásky k prírodným materiálom

Dôvod číslo jedna? Prírodné materiály interiérom slušia – prírodné prvky sú v modernom designe tak populárne. Chcete bývať trendy a v súlade s prírodou? Vyhnite sa plastom, stavte na dotyky dreva. Z lásky.

Nestarnúce a krásne

Starý plast nevyzerá práve ako niečo, čo chcete vidieť v domove snov.  Zatiaľ čo plasty časom pôsobia zašlo a ťažko ich zrenovujete, drevo vás presvedčí o opaku. Dá sa ľahko zrenovovať. Dokonca čím je tento prírodný materiál starší, tým je krajší a cennejší. Nechajte drevo zostarnúť – o svoju estetickú stránku tak neprídete.

Vykúzliť útulné bývanie? S dreveným nábytkom alebo doplnkami vytvoríte útulný priestor raz dva. Môže za to jeho príjemný vzhľad aj typická vôňa. Skúste to. Pokiaľ zatiaľ nebývate v drevenej oáze kľudu, zariaďte si pár drevených prvkov – a váš domov sa razom zmení.

Variabilita dreva

Drevený nábytok alebo doplnky vás môžu prekvapiť svojou variabilitou. Hodia sa totiž nielen do rustikálneho či škandinávskeho interiéru. Prekvapivo rozžiari taktiež moderné, klasické, minimalistické alebo industriálne priestory. Nakoniec je na každom, ako býva – a drevený materiál ľahko prispôsobíte vášmu štýlu. Môžete ho totiž ponechať v jeho prirodzenej forme, alebo naopak zvoliť pestrý krycí náter. Kompromisom potom môže byť jemná lazúra, ktorá zachová krásnu kresbu dreva.

Plasty nie sú in

Plastom odzvonilo – a čím ďalej viac z nás sa snaží obmedziť ich používanie v bežnom živote. Aj to je skvelý dôvod, prečo radšej zvoliť voňavé drevo. Materiál, ktorý pochádza z prírody – a neublíži prírode. Existuje snáď lepší argument?

Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Dnes je pre milovníkov zlatistého chmelového moku významný den. Poďme si k tomuto českému sviatku povedať niečo viac a oslávme ho spoločně s nimi – napríklad popíjaním chutného a nie len českého tekutého zlata. Dni českého piva sa slavia pravidelne 27.9. Pomerne novú tradíciu, ktorá velebí tento nápoj majú na svedomí český pivovarníci, ktorý sa […]

Čítať článok

Uvoľnili sa Vám záhony po prvom zbere? Aj počas augusta môžete zasiať a ešte stihnete aj zožať. Využite priestor a zapojte do príprav na druhú vlnu tiež svoje ratolesti alebo vnúčatá. Bude to hračka a navyše sa deti zabavia a niečo aj naučia. V dnešnom článku si spolu prejdeme tipy, čo a ako pestovať na […]

Čítať článok

Chýba vašej stene v obývačke alebo v spálni šmrnc? Zaveste si na ňu svojho psa! Nebojte sa ale, váš zvierací miláčik zostane v bezpečí svojho vymazleného pelechu 🙂 Reč je o úplne nových geometrických obrazoch z dreva. Nástenné drevené dekorácie vytvoria z vášho domova hniezdo v originálnom štýle. Čo tu pre vás máme Vaše bývanie […]

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.