Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Ako potešiť mamičku na Deň matiek? Drevený darček nikdy nesklame

Svoje mamičke by sme mali prejavovať lásku a vďaku každý deň po celý život. Jeden deň v kalendári je však k tomu ako stvorený. Áno, reč je o Dňu matiek, sviatku, ktorý sa oslavuje v rôznych dňoch po celom svete a vychádza z rôznych tradícií. Všetky však majú spoločné uctievanie ženy, bohyne matky, ktorá nám dala život. Hoci veľa sviatkov vzbudzuje medzi ľuďmi miernu aj väčšiu kontroverziu, čo sa týka Dňa matiek, ten je v Čechách bez výnimiek obľúbený.

Ak chcete svoje mamičke v tento špeciálny deň urobiť radosť drobným darčekom, tým pravým môže byť práve výrobok z dreva. Drevo je ako prírodná substancia teplé, vrelé a plné energie, a preto je ideálnym darčekom. Pripravili sme pre vás pár tipov na vhodné drevené darčeky ku Dňu matiek.

Milovníčku čaju môžete potešiť dreveným boxom na čaj, ktorý rovno naplňte jej obľúbenými čajovými sáčky. Ak vaša mamička holduje skôr dobrému vínu, radosť jej určite urobí elegantná sada na víno v drevenej kazete.

Žiadnu ženu neurazíte kvetinou, aj keby bola drevená. Z drevených zápichov a kvetín možno vyrobiť krásnu dekoráciu do kvetináča alebo na stôl. Ak má vaša mamička úctyhodnú zbierku šperkov, hodiť sa jej môže drevený stromček na šperky alebo krásna drevená šperkovnica.

Kreatívne ženu, ktorá rada šije, uctia krásnym dreveným boxom na šitie. Na pekné spomienky sú ako stvorené drevené rámčeky na fotky, ktoré ponúkame v rôznych tvaroch a veľkostiach. Na mnohé z nich je navyše možné gravírovať osobné odkazy a nápisy.

Drevo ale patrí aj do kuchyne. Milovníčku ázijskej kuchyne prekvapíte dreveným setom na sushi, ktorý okrem paličiek obsahuje tiež dve rohože na motanie ruličiek a špeciálne varešku na ryžu. Z ďalších drevených výrobkov do kuchyne môžete staviť napríklad na doštičku s nápisom „Najlepšia mamička“ alebo drevenú sadu príborov.

Tieto a mnoho ďalších drevených drobností budú skvelým darčekom pre mamičky všetkých vekových kategórií. Ďalšie prírodnú inšpiráciu nájdete na cistedrevo.sk.

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Drevo je savým a pórovitým materiálom, ktorý často mení tvar a veľkosť. Našťastie sa dá správnou údržbou proti týmto vlastnostiam veľmi účinne bojovať a zamedziť tak pohybu materiálu. Drevené produkty dlhšie vydržia, len pokiaľ sú dobre ošetrené Pri aplikácii drevených produktov do interiéru a exteriéru je dobré myslieť najmä na okolité podmienky, ktoré na drevo […]

Čítať článok

Chcete sa od jari do zimy tešiť zo štebotavého spevu našich vtákov? Nie je nič jednoduchšie, než si na záhradu dať pár lákadiel, ktoré vtáčiky milujú. Búdka či kŕmidlo vám na záhradu prinesú správnu ekologickú rovnováhu, ale taktiež budú vďaka prírodnému výzoru báječnou dekoráciou. Prečo si umiestniť vtáčiu búdku alebo kŕmidlo v blízkosti svojho obydlia? […]

Čítať článok

Prvý vlnu má náš národ hubárov už tento rok za sebou. Ak ste ešte nestihli hríbiky usušiť, naložiť či zamraziť, nič si z toho nerobte, hlavná hubárska sezóna totiž ešte len začína. Aktuálna teplota a daždivé počasie pomôže podhubie prebudiť k životu. Rastú!

Čítať článok

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/hosting/cistedrevo.cz/blog/wp-content/themes/cistedrevo/footer.php on line 20

#cistedrevo_cz na Instagrame

Sledujte nás
 

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.