Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Ako potešiť mamičku na Deň matiek? Drevený darček nikdy nesklame

Svoje mamičke by sme mali prejavovať lásku a vďaku každý deň po celý život. Jeden deň v kalendári je však k tomu ako stvorený. Áno, reč je o Dňu matiek, sviatku, ktorý sa oslavuje v rôznych dňoch po celom svete a vychádza z rôznych tradícií. Všetky však majú spoločné uctievanie ženy, bohyne matky, ktorá nám dala život. Hoci veľa sviatkov vzbudzuje medzi ľuďmi miernu aj väčšiu kontroverziu, čo sa týka Dňa matiek, ten je v Čechách bez výnimiek obľúbený.

Ak chcete svoje mamičke v tento špeciálny deň urobiť radosť drobným darčekom, tým pravým môže byť práve výrobok z dreva. Drevo je ako prírodná substancia teplé, vrelé a plné energie, a preto je ideálnym darčekom. Pripravili sme pre vás pár tipov na vhodné drevené darčeky ku Dňu matiek.

Milovníčku čaju môžete potešiť dreveným boxom na čaj, ktorý rovno naplňte jej obľúbenými čajovými sáčky. Ak vaša mamička holduje skôr dobrému vínu, radosť jej určite urobí elegantná sada na víno v drevenej kazete.

Žiadnu ženu neurazíte kvetinou, aj keby bola drevená. Z drevených zápichov a kvetín možno vyrobiť krásnu dekoráciu do kvetináča alebo na stôl. Ak má vaša mamička úctyhodnú zbierku šperkov, hodiť sa jej môže drevený stromček na šperky alebo krásna drevená šperkovnica.

Kreatívne ženu, ktorá rada šije, uctia krásnym dreveným boxom na šitie. Na pekné spomienky sú ako stvorené drevené rámčeky na fotky, ktoré ponúkame v rôznych tvaroch a veľkostiach. Na mnohé z nich je navyše možné gravírovať osobné odkazy a nápisy.

Drevo ale patrí aj do kuchyne. Milovníčku ázijskej kuchyne prekvapíte dreveným setom na sushi, ktorý okrem paličiek obsahuje tiež dve rohože na motanie ruličiek a špeciálne varešku na ryžu. Z ďalších drevených výrobkov do kuchyne môžete staviť napríklad na doštičku s nápisom „Najlepšia mamička“ alebo drevenú sadu príborov.

Tieto a mnoho ďalších drevených drobností budú skvelým darčekom pre mamičky všetkých vekových kategórií. Ďalšie prírodnú inšpiráciu nájdete na cistedrevo.sk.

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Jar sa konečne naplno prihlásila k slovu a príroda sa prebúdza. Spolu s ňou sa v nás všetkých prebudila aj túžba po vonkajších športoch, prechádzkach, výletoch a po spoločných grilovačkách, skrátka po slnečných dňoch strávených vonku. Ak máte dom so záhradou, môžete jasať. Teraz prišiel ten pravý čas dať vašu záhradu dohromady pred sezónou. A […]

Čítať článok

Veľká noc je od nepamäti spojená s vítaním jari a nového ročného cyklu. Ide zároveň o akúsi oslavu života a viery, ktorá s nami bola ešte pred príchodom kresťanstva. V dnešnej dobe ale len málo ľudí vie, prečo sa veľkonočné sviatky oslavujú a ako vyzerali pôvodné tradície.

Čítať článok

Jeseň je známa pre svoje sychravé chladné počasie. Vonku prší, mráz sa nám zarezáva až do morku kostí a nemôžeme sa dočkať, až zakotvíme v teplom domove. A čo napríklad vo chvíli, kedy sa v našom tele usadila chrípka a my sme nútení zostať v posteli? S našimi pomocníkmi sa budete cítiť o mnoho lepšie! Raňajky do postele Vstávať z vyhriatej postele (ich široký […]

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.