Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Prebuďte svoju záhradu k životu s dreveným nábytkom a dekoráciami

Jar sa konečne naplno prihlásila k slovu a príroda sa prebúdza. Spolu s ňou sa v nás všetkých prebudila aj túžba po vonkajších športoch, prechádzkach, výletoch a po spoločných grilovačkách, skrátka po slnečných dňoch strávených vonku. Ak máte dom so záhradou, môžete jasať. Teraz prišiel ten pravý čas dať vašu záhradu dohromady pred sezónou. A s tým vám pomôžeme my.

Záhradný nábytok je základ

Stredobodom vašej záhrady by malo byť záhradné posedenie, kde môžete relaxovať po práci s pohárom vína alebo organizovať letné grilovanie pre priateľov a rodinu. Svoju záhradu preto vybavte kvalitným dreveným stolom a stoličkami. Poťahy zo stoličiek môžete na noc upratať do drevenej truhlice, ktorá navyše môže slúžiť ako súčasť tohoto posedenia. Truhla má nosnosť až 80 kg. Pri opaľovaní oceníte pohodlie látkových záhradných lehátok, ktoré u nás zoženiete v niekoľkých farebných prevedeniach. Pri práci na záhrade alebo na záhone využijete drevenú skladaciu stoličku, stolička so zásuvkou zase môže poslúžiť akosedenie pre deti alebo ako malý odkladací stolík vedľa skladacieho dreveného lehátka.

Grilovanie a letná kuchyňa

Pokiaľ máte radi letné grilovanie, určite si zaobstarajte sadu dreveného riadu. Nielenže je štýlové, ale navyše je nerozbitné, a vy tak nebudete musieť riešiť porcelánové črepy na trávniku. Pitie nalievajte do drevených hrnčekov a korbeľov, šaláty a prílohy môžete podávať v drevených miskách a mäso servírujte na drevených tanieroch. Pri príprave grilovaných pokrmov určite využijete obracačky a varešky, na krájanie pečiva sa bude hodiť väčšia drevená doštička. Servírovanie vám zjednoduší servírovacie podnosy, na ktorých môžete z kuchyne priniesť to najnutnejšie. Podávanie vašich kulinárskych špecialít bude dokonalé s drevenými príbormi a stojanmi a dochucovanie sadou na korenie.

Záhrada ako z rozprávky

Dojem vidieckeho sídla vyvoláte správne zvolenými dekoráciami. Na stenu domu môžete pripevniť krásne robustné robotnícke koleso. Ak pod neho zasadíte popínavé rastliny, do nasledujúcej sezóny ho krásne opletie. Ak máte na pozemku studňu, kúpte si štýlové drevené vedro s lanom. Vedro nájde využitie aj tam, kde studňa chýba, a to ako kvetináč alebo úložný priestor na drobné záhradné náradie. Kvetinu tiež môžete postaviť na praktický drevený podstavec s kolieskami. Na parapete, ovocnom strome alebo plote nesmie chýbať búdka pre vtáky. Tá môže byť buď klasická alebo mať podobu malého domčeka. Ak ste naozajstný milovník prírody a všetkého živého, môžete pridať aj domček pre hmyz.

Zábava pre deti

Na záhrade by tiež nemalo chýbať vyžitie pre deti, ktoré s vami u posedenia dlho nevydržia. Malým zbojníkom urobíte radosť dreveným pieskoviskom, ktoré je u nás k dispozícii vo svetlom aj tmavom prevedení. Na silný strom v kúte záhrady patrí hojdačka, ktorá môže byť buď klasická drevená alebo vo forme hojdacieho kruhu. Väčšie deti zaujme lukostrelecká sada alebo veľká kuša s terčom a šípy.

Ďalšie drevené vychytávky na záhradu nájdete zde. Tak prebuďte svoju záhradu k životu!

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Chcete tohtoročné Vianoce prekvapiť a vykúzliť obdarovanej žene úsmev na tvári? Nechajte sa inšpirovať našimi nevšednými tipmi na jedinečné vianočné darčeky, ktoré potešia gurmánku, milovníčku luxusu, znalkyňu módy, nadšenú kreatívnu dušu aj romantičku.  Drevená šperkovnica pre milovníčku módnych doplnkov Šperkovnica sa už niekoľko rokov umiestňuje na vrchole pomyselného hodnotenia najobľúbenejších darčekov pre ženy. Schovajú si […]

Čítať článok

Milujete vôňu hrejivého korenia v kombinácii s daždivými jesennými dňami? Máte veľa osvedčených receptov, ale radi by ste na stôl podali niečo nevšedné, čo má šťavu? My hlasujeme pre využitie sezónnych potravín. Na stole milujeme jablkovú štrúdľu, tekvicovú polievku aj nebesky dobrý, celú noc ťahaný, horúci vývar. Jeseň chutí škoricovo, vonia po vanilke a hreje […]

Čítať článok

Dochádzajú vám už vianočné nápady? Z dreva môžete vykúzliť veľa nevšedných výrobkov, ktoré budú voňať po lese, ohromia však aj osobnou atmosférou ručnej výroby. V tomto článku nájdete naozaj jednoduché návody na výrobky z dreva, ktoré môžete snadno použiť ako jedinečný vianočný darček. Ako vyrobiť drevené vianočné prianie S láskou vytvorené prianie urobí radosť hlavne […]

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.