Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Leto je tu!

Leto je obdobie, ktoré praje spontánnosti – môžeme sa proste zobrať a robiť to, čo si práve zaumienite. Nie je potrebné nič plánovať, mali by sme si užívať dobré veci v momente, keď sa práve objavia, obzvlášť keď je vonku slnečno. Pripravte sa na leto s predstihom – stačí mať po ruke ľahký prenosný nábytok a doplnky, ktoré môžete len vziať do rúk a kedykoľvek vyraziť von.

Urobte si čas na seba

Poznáte ten úžasný letný pocit, keď si po nádhernom slnečnom dni sadnete s knižkou ku káve? Pokiaľ máte pri dome záhradku, jazdíte na chalupu alebo k babičke s dedkom, nie je nad pohodlné ležadlo, na ktorom sa môžete spokojne slniť, zatiaľ čo sa Vaše ratolesti hrajú. Už to chce len do ruky vychladený drink s čerstvo natrhanou mätou a prútený podnos plný dobrôt, že?

Proutěný koš, piknik

Neseďte s deťmi doma

Deti si v lete odpočinú nielen od školských lavíc, ale taktiež od televízie, mobilov a počítačov. Vonku pre ne môžete vymyslieť obrovské množstvo aktivít. Drevené pieskovisko milujú hlavne menšie deti, povolia uzdu svojej predstavivosti a vydržia sa na nich hrať dlhé hodiny – vyberte preto pieskovisko s lavičkou a ideálne aj so strieškou, aby sa Vaši miláčikovia neupiekli. Vedľa nešliapnete ani s klasickou drevenou hojdačkou, na ktorej sme sa v detstve hojdali snáď všetci.

Deti rady pozorujú zvieratká, kúpte im preto kŕmidlo pre vtáčiky a hotelík pre chrobáky. Väčším deťom môžete vybrať niečo odvážnejšie, napríklad luk a šípy alebo kušu s terčom, radšej ich pri tom ale strážte. Tých úplne najmenších schovajte v teepee, bábätko si aspoň v tieni zdriemne na čerstvom vzduchu a mamičky môžu v súkromí dojčiť.

Dřevěné pískoviště

Pošlite deti „na službu“ k prarodičom

Asi sa všetci zhodneme, že najkrajšie spomienky z detstva sa spája s časom stráveným s babičkou a dedkom. Sú to tí najlepší kamaráti, deťom sa s láskou venujú, trochu im povolia uzdu a naučia ich veci, na ktoré rodičia v dnešnej uponáhľanej dobe nemajú čas. Spomeniete si, čo ste s prarodičmi robievali vy? Chodili ste na huby a lesné plody, starali sa spolu o záhon, rozprávali si príbehy u opekanie špekáčikov a vyrážali do prírody za dobrodružstvom s rezňom v batohu? Zbaľte svojmu dieťaťu batôžtek a môžete pridať aj pár vecí naviac – obľúbenú knižku, kôš na huby, záhradné náradie pre deti alebo vonkajšie hry.

Proutěný koš na borůvky

Pozvite k stolu prírodu

Stačí vybrať pár kvietkov na záhrade a dať ich do vázy alebo naplniť debničku voňavým letným ovocím. Doplnky z prírodných materiálov, ako napríklad prútie, navodia aj vnútri pocit teplých letných dní. Prestrieť stôl so všetkou parádou sa oplatí aj pre pár ľudí – krásne prestrieť môžete aj na balkóne a na terase. Niečo dobré si môžete dať aj vonku s deťmi, v pergole pri grile s rodinou či na romantickom pikniku v lese.


Ak nás posledné mesiace niečo naučili, tak je to potom vážiť si času, ktorý môžeme stráviť s rodinou a priateľmi. Či už teda plánujete na letné týždne podniknúť čokoľvek, buďte spolu a užite si so svojimi blízkymi voľné chvíle naplno. <3

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Ani ten najlepší darček nebude tým pravým orechovým bez správného obalu. Tohtoročné trendy sa zameriavajú na udržateľnosť, nadväznosť na rodové a dedinské tradície a prírodné materiály. S láskou zabalený darček sa pod vianočným stromčekom bude nielen vynímať, ale vhodne zvolený obal môže byť ďalej ekologicky používaný. Prútený kôš na darčeky urobí radosť milovníkovi hygge štýlu […]

Čítať článok

Plánovanie svadby môže byť na jednu stranu príjemné, na druhú stranu so sebou prináša aj množstvo starostí. Na čo pri plánovaní svadby nezabudnúť, aké použiť svadobné dekorácie, ale aj aké originálne svadobné darčeky dať novomanželom vám poradí nasledujúci článok. Aké miesto pre originálnu svadbu zvoliť? Vždy je dobré mať nejaký odrazový mostík, ktorý vám bude […]

Čítať článok

Veľká noc patrí medzi tradičné sviatky, ktoré sú v našej kultúre zakorenené od nepamäti. Nielen, že nám pripomínajú príchod jari, ale zároveň prinášajú po dlhej a studenej zime konečne možnosť uvoľniť sa a od srdca sa zasmiať. Niekoho možno napadne, že začať plánovať v priebehu marca Veľkú noc je príliš skoro, ale na nákup vhodných […]

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.