Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Letné „all-inclusive“ stolovanie

Leto je v plnom prúde. Tento rok nám asi all inclusive Maledivy nevyjdú, ale „malé divy“ si zariadite aj doma na Slovensku. Máme pre Vás pár tipov, ako si to užiť s veľkou parádou na záhrade, na balkóne alebo napríklad na pikniku v prírode.

Na záhradu

Pokiaľ máte na záhrade altánok, pergolu, posedenie, alebo jednoducho lavičku pri ohnisku, môžete veselo opekať špekáčiky alebo naložiť mäso a zeleninu na gril. Zíde sa celá rodina a spoločne si to spolu užijete ako niekde na dovolenke. Deti sa zabavia na pieskovisku, medzitým otec ugriluje krkovičku, ku ktorej mama urobila parádné šťouchané zemiaky, dedo sa natiahne na ležadlu a babička s vnúčatami prostrú stôl.

Vidlice na opékání buřtů

Na balkón

Že záhradu nemáte ešte neznamená, že si nemôžete vychutnať niečo dobré na slniečku. Stačí Vám uklohnit obed na kontaktnom grile, k tomu do ruky obľúbený letný drink, potom čerstvo namletú kávu k zákusku a máte postarané. Skoro ako na terase pri mori, že? S výhľadom na okolie, priateľmi či rodinou. Pohodu si predsa zvládneme urobiť aj doma na balkóne!

Dřevěná bedýnka s bylinkami

Na piknik

Stolovať môžete štýlovo aj v prírode a ani k tomu nepotrebujete bohvieaké vybavenia. Stačí len zbaliť deku a do prúteného koša uložiť niečo pod zub, čo ideálne nebudete musieť zložito ohrievať a čo Vás v lete zároveň príjemne schladí – napríklad šalát, syry a údeniny s pečivom alebo studenú polievku. Nezabudnite na tekutiny, s domácim ľadovým čajom či limonádou určite zabodujete. Potom len pribaľte pár misiek, príbor a slamkuvoilà a je to!

Dřevěné prkýnko, příbor a kokosová miska na pikniku

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Prvý vlnu má náš národ hubárov už tento rok za sebou. Ak ste ešte nestihli hríbiky usušiť, naložiť či zamraziť, nič si z toho nerobte, hlavná hubárska sezóna totiž ešte len začína. Aktuálna teplota a daždivé počasie pomôže podhubie prebudiť k životu. Rastú!

Čítať článok

Veľká noc je od nepamäti spojená s vítaním jari a nového ročného cyklu. Ide zároveň o akúsi oslavu života a viery, ktorá s nami bola ešte pred príchodom kresťanstva. V dnešnej dobe ale len málo ľudí vie, prečo sa veľkonočné sviatky oslavujú a ako vyzerali pôvodné tradície.

Čítať článok

Leto je obdobie, ktoré praje spontánnosti – môžeme sa proste zobrať a robiť to, čo si práve zaumienite. Nie je potrebné nič plánovať, mali by sme si užívať dobré veci v momente, keď sa práve objavia, obzvlášť keď je vonku slnečno. Pripravte sa na leto s predstihom – stačí mať po ruke ľahký prenosný nábytok […]

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.