Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Ako zariadiť detskú izbu pre prváčika?

Prešli ste s vašou ratolesťou v apríli úspešne zápisom do prvej triedy a máte vďaka tomu doma predškoláka, ktorý si to už tento rok viac či menej nadšene bude raziť prvýkrát do školy?

Od teepee stanu k písaciemu stolu

Hoci vaša malá slečna či mladý pán boli ešte nedávno bábätkami, ich svet sa začína veľmi výrazne meniť a s tým sa menia aj ich potreby. Ešte pred nedávnom ste pre svoje milé deti škôlkou povinné zhotovovali teepee stany pre vymedzenie ich súkromia a podporu budovania identity, teraz už je ale načase poobzerať sa po „dospeláckej“ posteli, skrini, písacieho stolu a iným vybavením do detskej izby pre školáka.

Domčekové postele pre menších i väčších

Základom detskej izbičky pre malého predškoláka je bezpochyby kvalitný písací stôl a posteľ. Ak chcete vašim milým malým budúcim školákom dopriať ešte aspoň jednu spomienku na vek, kedy takmer nič nemuseli, venujte im ako predstupeň klasickej postele drevenú posteľ v tvare domčeka, ktorej skelet je vyrobený z masívneho borovicového dreva, ktoré môžete brúsiť a lakovať na rôzne farebné odtiene.

Bedničkový regál zaistí dostatok úložného priestoru

Okrem postele a písacieho stola bude váš predškolák potrebovať väčšie množstvo priestoru na odloženie aktovky, učebníc, zošitov, pier a ceruziek, preto sa pri vybavovaní jeho izbičky zamyslite aj nad úložným priestorom, ktorého efektívnym a ekonomickým riešením sú regály a knižnice z drevených debničiek. Debničky vďaka svojej variabilite umožnia poskladať funkčnú knižnicu či regál alebo ich môžete použiť samostatne ako poličky na stenu. Vďaka masívnemu do hladka hobľovanému smrekovému drevu je bedničkový regál zdravotne nezávadný, dokonca má aj atest, a môžu ho využívať aj deti s alergiou.

Nevyhnutné doplnky

Nezabudnite aj na to, že váš prváčik bude potrebovať svoj pracovný priestor vybaviť rôznymi doplnkami, ktoré nájdete v kategórii „Do kancelárie„. Deti určite ocenia sadu drevených pasteliek aj s orezávačom v drevenom púzdre či drevený stojan na ceruzky a perá. Zamyslite sa ale aj nad tým, že váš školák bude spočiatku potrebovať zaviesť do svojej školskej prípravy poriadok a v tom mu ako nástroj skvele poslúži korková nástenka, na ktorej si bude môcť prichytiť pripomienky svojich úloh, školský rozvrh a ďalšie dôležité informácie, ktoré bude mať stále na očiach.

Múdro zorganizovaný pracovný priestor pomáha k dobrým školským výsledkom

Pre prehľadné uloženie písacieho náčinia a drobností, bez ktorých sa žiadny školák nezaobíde, zase skvele poslúžia drevené boxy a organizéry s viečkom alebo bez neho. Nielen prváci do nich skryjú všetko, čo by na ich stole spôsobovalo neporiadok a sťažovalo im sústredenie. Zároveň však potrebné veci zostanú po ruke. Ak chcete svojmu malému školákovi urobiť radosť a zároveň mu pripraviť milú spomienku, nechajte mu na organizér vypáliť dátum jeho prvého školského dňa alebo inú informáciu, nad ktorou sa po rokoch rád pousmeje. Na druhú stranu šesťročný cvrček stále ešte potrebuje veľa priestoru pre hry a ešte viac pre hračky. Kúpte mu na hračky praktickú sadu drevených boxov na kolieskach, ktorú neskôr využije na zošity a učebnice a prakticky s ním porastie.

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Úroda je pozberaná, pivnice pripravené. Nastal čas spracovať plodiny, ktoré ste behom sezóny pracne obstarávali. Viete, ktorí pomocníci sú tí praví? Poradíme aj chutný recept na nakladanú kapustu! Kapusta nahradí polovicu vašej lekárničky Či už sa to nezdá, kapusta je skutočný pomocník nielen pri príprave obeda, ale taktiež pri rôznych zdravotných problémoch. Hravo napraví vaše […]

Čítať článok

Svoje mamičke by sme mali prejavovať lásku a vďaku každý deň po celý život. Jeden deň v kalendári je však k tomu ako stvorený. Áno, reč je o Dňu matiek, sviatku, ktorý sa oslavuje v rôznych dňoch po celom svete a vychádza z rôznych tradícií. Všetky však majú spoločné uctievanie ženy, bohyne matky, ktorá nám […]

Čítať článok

Prvý vlnu má náš národ hubárov už tento rok za sebou. Ak ste ešte nestihli hríbiky usušiť, naložiť či zamraziť, nič si z toho nerobte, hlavná hubárska sezóna totiž ešte len začína. Aktuálna teplota a daždivé počasie pomôže podhubie prebudiť k životu. Rastú!

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.