Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Drevené police: Inšpirácia

Máte doma prázdnu stenu, ktorá by chcela oživiť a už máte dosť ťažkého nábytku a preplneného interiéru nielen nábytkom, ale aj najrôznejšími dekoráciami, knihami, či kvetinami? Odľahčite interiér pomocou moderných drevených políc. Vďaka skvelým dizajnovým kúskom si môžete stenu dokonale vylepšiť.

Moderný interiér si dobre rozumie s otvoreným priestorom, drevom, prírodnými materiálmi a kreatívnou inováciou. Preč je čas uzavretej masívnej skrine a najrôznejších vitrín. Vďaka policiam sa vás domov stane svetlejším, väčším a hlavne vzdušnejším. Vyberať v dnešnej dobe už môžete z najrozmanitejších druhov políc.

Policové zostavy

Vďaka zostavám môžete smelo nahradiť drahé a hlavne veľké kusy nábytku. Napríklad kuchynské skrinky, knihovny alebo obrovské presklené vitríny, aké vidíte u svojich mamičiek a babičiek. Moderné a nadčasové bývanie dáva prednosť viacúčelovým a kreatívnym policiam. Do zostavy políc môžete poskladať napríklad knihy alebo čokoľvek, čo si žiada svoj priestor. Ak si želáte mať niečo uzavreté alebo skryté pred očami prípadného návštevníka, tak môžete využiť nepreberné množstvo úložných boxov, krabíc a prútených košíkov.

Drevené nástenné police

Na všetky obľúbené drobnosti, dekorácie a kvetináče s rastlinami vám najlepšie poslúži polica z dreva v jednoduchom dizajne. Tento typ políc sa najviac zapáči tým z vás, ktorí nemajú radi žiadne výstrelky a dávajú prednosť čistým líniám a prírodným materiálom.

Modulárne police

Čoraz väčšiu popularitu si získavajú modulárne police, pretože vďaka samostatným dielom si môžete zostaviť regál podľa svojich predstáv. Táto práca je veľmi kreatívna a výsledok atypický. My odporúčame využiť tento typ políc napríklad do izby pubertiaka, ktorý môže popustiť uzdu svojej fantázii a podporiť svoje manuálne a edukačné schopnosti.

Debničkové police

Horúcou novinkou, ktorá nesmie chýbať v súčasnom byte človeka s mladou a kreatívnou dušou, sú poličky zložené z debničiek. Nepochybne oceníte ich variabilitu a kompatibilnosť. Ak ste sa ako deti radi hrali s kockami, tento typ políc pre vás bude jasnou voľbou.

Dizajnové kúsky všetkých tvarov

Pokiaľ chcete akúkoľvek miestnosť oživiť a dopriať jej exkluzívny vzhľad, tak stavte na poličky najrôznejších tvarov. Skvelým doplnkom do dětských izbičiek sú police v tvare domčeka. Tie sú u detí obzvlášť obľúbené a u pracovného stola slúžia skvele pri ukladaní pasteliek a najrôznejších písacích či školských potrieb. Kreatívne sa budú vynímať aj poličky v tvare medovej plástve, ktoré v izbe navodia priam rozprávkovú atmosféru a deti ich budú milovať.

Prútené police

Páči sa vám, keď máte prírodu na dosah ruky a boho štýl vás inšpiruje? Tak práve pre vás budú najvhodnejšie prútené police, ktoré sú výnimočným a neobvyklým kúskom v domácnosti.

A ďalej…

Skvelým nápadom sú aj police do chodby. Pokiaľ na chodbe bojujete s miestom, tak si môžete kúpiť napríklad policu s věšiakmi, ktorá vám úplne nahradí veľkú šatnú skriňu.

 

 

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Písanie, drevo a kreativita sú mojou skrytou vášňou. Mojou úlohou je odovzdať čitateľom čo najviac rád, inšpirácií a návodov z oblasti drevených výrobkov, vybavenia domácnosti a práce s drevom.

Ďalšíe podobné články

Drevo samo o sebe je nádherné a má nespočetné množstvo výhod oproti nepraktickým plastom, ktoré pomaly ale isto zaberajú na našej planéte viac a viac priestoru. Skúste spolu s nami vymeniť plastové doplnky za drevené, ktoré sú nielen ekologické, ale na prvý pohľad vyzerajú mnohonásobne lepšie! A aby sme vám to rozhodnutie ešte viac uľahčili, […]

Čítať článok

Každý rok hľadáte na internete, v časopisoch a kuchárskych knihách tipy na nové a nevšedné vianočné pečivo? Nudí vás každý rok piecť rovnaké druhy? Alebo ste sa naopak niekoľkokrát spálili pri skúšaní nových receptov? Čo tak ponechať klasický a rokmi i rodinou overený recept a zmeniť len vzhľad? Božsky voňavé sušienky s nádherným vzorom oslnia […]

Čítať článok

Grilovanie k letu patrí rovnako ako napríklad opaľovanie, kúpanie a výlety do prírody. Občas vám tiež príde, že všetka tá príprava a následný kuchársky taniec je až príliš namáhavý? V nasledujúcom článku nájdete tipy, vychytávky, ale aj rady, ako si grilovanie uľahčiť a najmä užiť. Čo vám uľahčí prípravu pokrmov Záhradné aj balkónové grilovanie sa […]

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.