Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Texty na svadobné želania

Niekto z vašich blízkych alebo rodiny chystá svadbu a vy chcete byť originálny. Nuda nie je práve váš štýl a dať blahoželanie do obyčajnej obálky sa vám prieči? Pre kreatívnych z vás tu máme skvelý nápad a tým sú drevené želania, ktoré zanechajú skvelý dojem. Ak si na ne necháte vypáliť vlastný text priamo na mieru, môžete si byť istý, že vás na svadbe nikto neprekoná.

Originálne svadobné želanie – text

Pýtate sa, aké zvoliť texty na svadobné želanie? To by malo byť hlavne nevšedné a osobitné, naozaj si na ňom dajte záležať. Krásne slová totiž vedia vykúzliť radosť aj slzy na lícach novomanželov. Chcete mať predsa gratuláciu, ktorá nezapadne medzi ostatné. V tomto článku vám poradíme, aký text svadobného želania najlepšie zvoliť. Máme pre vás niekoľko overených tipov.

1. Grafické spracovanie

Najlepšie je zvoliť si jednoduché svadobné motívy, ktoré budú s celkovým dojmom krásne ladiť. Na svadobné želanie môžete dať napríklad prstienky, srdiečka alebo holubice. Prírodne ladenú svadbu doplnia reliéfy kvetov, stromov a listov. Na svadbu vo venkovskom štýle sa budú hodiť folklórne motívy.

2. Vzhľad svadobného želania

Najväčší dôraz by ste samozrejme mali klásť na obsah. Text svadobného priania by mal tiež nejako vyzerať. Aj tu platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Vyberte jemné púdrové farby a najlepšie prírodné materiály. Krikľavé farebné želanie z obyčajného obchodu nevesta a ženích veľmi neocenia. V tomto prípade rozhodne odporúčame drevené svadobné želania, ktoré sú presne tým, čo sa od gatulujúcich očakáva. Sú jednoduché, veľmi osobné, pekné na pohľad a vy navyše môžete prejaviť kreatívneho ducha.

3. Citáty 

Ak si nie ste istí, aký text na svadobné želanie zvoliť, siahnite po dostupných citátoch, ktoré nájdete všade a ľahko vyberiete ten, ktorý sa k budúcim manželom dobre hodí. Pravdivé výroky o láske budú na drevenom želaní určite dobre vynikať. Máme pre vás niekoľko obľúbených príkladov.

„Všetci sme anjeli s jedným krídlom. Ak chceme lietať, musíme sa objať.“ (Luciano De Crescenzo)

„Nemiluje ten, kto nemiluje navždy.“ (Aristoteles)

„Milujem život, pretože mi dal teba. Milujem teba, pretože ty si môj život.“ (John Lennon)

4. Verše a básne

Ak je nevesta romantická duša, isto ocení veršované želanie k svatbe. Text by mal byť krátký a hlavne výstižný. S dĺžkou to veľmi nepreháňajte. Pokiaľ máte dušu básnika a viete skladať poéziu, môžete želanie vymyslieť. Pre inšpiráciu prikladáme zopár hotových veršovaných textov.

 

„Vo svojom krásnom manželskom zväzku

spoznajte len samé šťastie a lásku! „

 

“Dnes Vám všetci blahoprajú, prišiel krásny deň,

slávnostné už tóny znejú, splnil sa Váš veľký sen.”

 

“Až príde ten okamih, keď povieš áno

a snubné prstene vzájomne si darujete,

od tejto chvíle každučké ráno

budeš ty patriť jej a ona tebe.”

5. Vtipné a humorné svadobné texty

Ak sa tento svadobný deň týka vašich dobrých priateľov, môžete si dovoliť aj osobnejšie želanie. Rozhodne v takom prípade zvolte text, kde využijete svoj zmysel pre humor. Vtipným želaním pobavíte nie len nevestu a ženícha, ale ja ostatných hostí. Príliš to ale nepreháňajte. Svadobný hostia rozhodne neocenia politické alebo vulgárne témy. 

„V každom manželstve, ktoré trvalo dlhšie ako týždeň, sa nájdu dôvody na rozvod. Vtip je v tom, stále znovu nachádzať dôvody na manželstvo. „

“Ženíchovi pálenku, neveste kvety, a obom dokopy aspoň zo dve deti.”

„Žena plače pred svadbou, muž väčšinou až po nej.“

Ak sa niekto rozhodne kráčať spoločne životom, je to vždy radostná a romantická udalosť. Nevestu a ženícha samozrejme poteší už len vaša prítomnosť v tento výnimočný deň.  Pokiaľ ste si ale vybrali také originálne želanie ako je to drevené, tak veríme, že radosť bude dvojnásobná  a budú sa nad vaším želaním usmievať aj za 50 rokov.

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Písanie, drevo a kreativita sú mojou skrytou vášňou. Mojou úlohou je odovzdať čitateľom čo najviac rád, inšpirácií a návodov z oblasti drevených výrobkov, vybavenia domácnosti a práce s drevom.

Ďalšíe podobné články

V malebnom okolí Beskyd sme sa v predjarí zišli s ľudovým košikárom Jiřím Adámkom, ktorý sa pleteniu košíkov venuje bezmála 40 rokov. Jiří Adámek sa venuje košikárstvu čisto z relaxačných dôvodov a tiež preto, že má rád remeslá a konkrétne prútiu sa momentálne venuje málokto. S pánom Adámkom sme sa rozprávali najmä o tom, ako […]

Čítať článok

Cítite jar vo vzduchu? Potom nie je nič ľahšie, než jeho vôňu a energiu vniesť aj do svojho domova. Veľmi efektívne sa v tomto ohľade javia výrobky z prútia, ktoré nielen že interiér zútulnia, ale dodajú mu ten pravý jarný nádych a čarovnú hygge atmosféru. Ako vyrobiť veľkonočný veniec z prútia? K jari neodmysliteľne patrí […]

Čítať článok

Úroda je pozberaná, pivnice pripravené. Nastal čas spracovať plodiny, ktoré ste behom sezóny pracne obstarávali. Viete, ktorí pomocníci sú tí praví? Poradíme aj chutný recept na nakladanú kapustu! Kapusta nahradí polovicu vašej lekárničky Či už sa to nezdá, kapusta je skutočný pomocník nielen pri príprave obeda, ale taktiež pri rôznych zdravotných problémoch. Hravo napraví vaše […]

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.