Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Oslavte s nami český Den piva štýlovo

Dnes je pre milovníkov zlatistého chmelového moku významný den. Poďme si k tomuto českému sviatku povedať niečo viac a oslávme ho spoločně s nimi – napríklad popíjaním chutného a nie len českého tekutého zlata. Dni českého piva sa slavia pravidelne 27.9. Pomerne novú tradíciu, ktorá velebí tento nápoj majú na svedomí český pivovarníci, ktorý sa združujú v Českom zväze pivovarov a sladovní. Do oslavy sa zapájajú hospody, pivovary, reštaurácie aj menšie krčmy a sľubujú svojim verným zákazníkom ochutnávku pivných špecialít. Patron českého piva je sv. Václav a preto je Den českého piva v čase sviatku tohoto českého kniežata – v septembri.

Pitie tohoto chmeľového nápoja má v českej krajine zakorenenú tradíciu. Podobne ako to, že konzumácia piva je zároveň štýlovou záležitosťou. Štamgasti v hospode majú svoj obľúbený pohár, nehovoriac o tom, že máloktorý Čech sa spokojí s pivom nepekne čapovaným do plastu. Svoj pivný krígeľ už mali návštevníci krčiem z dôb samotného kniežaťa Václava IV. V tomto článku nájdete inšpiráciu na ten svoj pravý a dokonalý pohár na pivo.

Dreveny krígel na pivo

Ku slávnostnému pitiu piva patrí okrem kvalitného zlatistého moku aj slávnostný krígel na pivo. Ten drevený bude štýlový, najviac oceníte jeho prírobný dizajn. Drevo sa na popíjanie zlatistého nápoja báječne hodí. Autentický vzhľad výrobku vám navodí príjemnú atmosféru a vy sa vrátite k tradíciám o niekoľko storočí späť. Na výber máte širokú škálu variantov a veľkostí. Pivný pohár s vekom je originálny a vo vašej kuchyni bude mať čestné miesto. Skvelé izolačné schopnosti má napríklad pivný pohár s nerezovou vložkou. Vďaka nej zostane vaše pivo studené aj v tých najväčších horúčavách. Pohár z dreva je aj originálnym darčekom, ktorý navyše môžete vylepšiť osobným venovaním. Obdarovaný človek bude doslova žiariť radosťou.

Drevený nosič na pivové fľaše

Chystáte sa uniknúť z veľkomesta niekam na samotu do lesa s partiou dobrých kamarátov? Sud nikto ťahať nechce, ale spotreba nebude práve malá? Ideálnou voľbou je nosič pivových fliaš, ktorý vaše problémy rýchlo vyrieši. Drevené prepravky na pivo sú navyše štýlovým a hlavne praktickým doplnkom každej chlapskej akcie.

Oslava ve velkém

Chystáte sa Den českého piva osláviť naozaj vo veľkom? Máte k sebe pozvanú partiu kamarátov, ktorí očakávajú, že zlatistý mok bude tiecť prúdom? Isto oceníte drevený pivný sud. V tom dubovém pivo príjemne dozrieva a získava ten správny šmrnc. Kúpte si preto pivo s predstihom, aby malo svoju dokonalú chuť a farbu. Drevené pivné sudy sa vyrábajú aj z agátového dreva. To veľmi príjemne vonia a vôňu odovzdáva ďalej. Ak vašu oslavu doplníte o drevené korýtko naplnené až po okraj mäsovými dobrotami a pod pohár dáte drevené pivné podložky, tak si môžete byť istí, že vašu oslavu nikto neprekoná. 

Den piva si vašu pozornosť určite zaslúži, pretože konzumácia chmeľového nápoja je pevne zakorenenou tradíciou. Oslávte tento český sviatok aj vy a kľudne si doprajte pohárik piva navyše.

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Písanie, drevo a kreativita sú mojou skrytou vášňou. Mojou úlohou je odovzdať čitateľom čo najviac rád, inšpirácií a návodov z oblasti drevených výrobkov, vybavenia domácnosti a práce s drevom.

Ďalšíe podobné články

Drevo je už od nepamäti neoddeliteľnou súčasťou každodenného života bežného človeka. Okrem praktických vlastností oceňujeme aj jeho prirodzenú krásu. Vedeli ste však, že na drevo sa dá krásne maľovať a je podkladom pre veľké množstvo umeleckých diel? Dnes sa maľovanie na drevo opäť dostáva do módy a vy si doma môžete vytvoriť doslovne kreatívne poklady […]

Čítať článok

Hola hola, škola volá! Už je ten najvyšší čas začať pomaly zháňať prázdne zošity, doplniť puzdro o novej písacie potreby a dovybaviť izbu Vášho školáka či študenta. V dnešnom článku prinášame pár nápadov na štýlovú výbavu, s ktorou budú Vaši potomkovia cool, či už budú v septembri sedieť v laviciach alebo sa učiť doma online.

Čítať článok

Otec? Ochranca, učiteľ, kouč. Keď dieťa spadne, opráši mu zadok a nechá ho to skúsiť znova. Tiež známy pod pojmami: najlepší kámoš a superhrdina! Deň otcov sa celosvetovo oslavuje už od zlatých šesťdesiatych. Vychádza vždy na tretiu nedeľu v júni a tento rok teda pripadá na 21. júna. V Česku sa tento deň ale neteší […]

Čítať článok

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/hosting/cistedrevo.cz/blog/wp-content/themes/cistedrevo/footer.php on line 20

#cistedrevo_cz na Instagrame

Sledujte nás
 

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.