Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Originálna korková móda

Vedeli ste, že je korok ohňovzdorný a stává sa z neho stále viac obľúbený materiál módneho priemyslu? Za kabelku už nemusíte utratiť niekoľko desiatok tisíc, aby bola kvalitná a unikátna. Stačí vám tá naša korková. Je veganská, má perfektné vlastnosti a navyše je každý kúsok originál. 

Čo tu pre vás máme?

Crossbody kabelka, ruksak, korová taška, či malá listová kabelka – to všetko nájdete v našej ponuke a ešte oveľa viac. Okrem nevšedných vegan kabeliek sme pre vás naskladnili vkusné pánske i dámske peňaženky, ale dokonca aj napríklad dáždnik alebo tašku na notebook.

Prečo sme naskladnili práve korok?

Do tohto materiálu a hrejivého dizajnu sme sa zamilovali na prvý pohľad aj dotyk a získal si nás tiež pre svoju šetrnosť k životnému prostrediu. Nádherný materiál zemitých farieb z udržateľného zdroja je presne to, čomu veríme a čo chceme odovzdávať ďalej. Kvalita prevedenia porovnateľná s kožou a unikátne vlastnosti materiálu sú z nášho pohľadu jednoducho neprekonateľné.

Přesvědčte se sami:

 • Má nadčasový módny dizajn
 • Jedná sa o čisto prírodný produkt (vegan)
 • Príjemne hreje
 • Pýši sa tvarostalosťou a ľahkosťou zároveň 
 • Je vodeodolný a ohňovzdorný
 • Honosí sa skvelou pevnosťou a veľkou nosnosťou
 • Odoláva UV žiareniu
 • Zaobíde sa bez ftalátov
 • Je veľmi vhodný pre alergikov
 • Šetrí životné prostredie
 • Je dokonale recyklovateľný

Odkiaľ vietor veje?

Korková kabelka alebo korkový ruksak k vám domov priplávajú až z ďalekého slnečného portugalska. Južanský nádych je potom typický pre celkový dizajn korkových módnych doplnkov. Firma Mondato, ktorá sa môže pýšiť už štyridsať ročnou tradíciou, ručí za osobitný dizajn, prvotriednu kvalitu a udržateľný prírodný materiál. Všetky produkty sme pečlivo otestovali a veríme, že sa do nich zamilujete aj vy.

Korok. Čo to je?

Korok je kôra, ktorá sa získava lúpaním zo vždyzeleného stromu duba rodu a druhu Quercus Suber (dubový korok). Lesy korkového duba môžeme nájsť a alejach najmä na južnom pobreží Portugalska, ktorého je národným stromom. Stromy sú veľmi starostlivo sledované a šetrne pestované – na vyrúbanie korkového duba potrebujete mať zvláštne povolenie. Dub sa v priemere dožíva približne 200 rokov a za ten čas sa ohľaduplne zberá asi 15 – 20 krát. Nie je žiadnou výnimkou aj strom oveľa starší.

Zaujal vás tento eko materiál aj jeho prekvapivo božské vlastnosti? Nechajte svojim šatníkom prehnať čerstvý portugalský vietor, ktorý z vás urobí doslova módnu ikonu. Jemné krémové a zemité farby z módy takmer nevychádzajú. Aj vegan kabelky môžu byť tvárne a ľahko sa vám prispôsobia – ruksak môže byť verným pomocníkom pri prechádzke džungľou veľkomesta, krásna listová kabelka vás bude spravádzať na večernú operu. Ak chcete byť in a dokonale zladiť outfit, je naprosto pochopiteľné, že si vyberiete práve ruksak alebo kabelku z korku. Korkové tašky neponúkajú len dokonalý vzhľad, v ktorom sa odráža hrejivosť južanského slnka, ale poskytnú vám možnosť zviesť sa na vlne ekologickej odpovednosti.

Autor Michaela Hodorová

Písanie, drevo a kreativita sú mojou skrytou vášňou. Mojou úlohou je odovzdať čitateľom, čo najviac rád, inšpirácií a návodov z oblasti drevených výrobkov, vybavenia domácnosti a práce s drevom.

Ďalšíe podobné články

Prešli ste s vašou ratolesťou v apríli úspešne zápisom do prvej triedy a máte vďaka tomu doma predškoláka, ktorý si to už tento rok viac či menej nadšene bude raziť prvýkrát do školy?

Čítať článok

Máte doma prázdnu stenu, ktorá by chcela oživiť a už máte dosť ťažkého nábytku a preplneného interiéru nielen nábytkom, ale aj najrôznejšími dekoráciami, knihami, či kvetinami? Odľahčite interiér pomocou moderných drevených políc. Vďaka skvelým dizajnovým kúskom si môžete stenu dokonale vylepšiť.

Čítať článok

Jar sa konečne naplno prihlásila k slovu a príroda sa prebúdza. Spolu s ňou sa v nás všetkých prebudila aj túžba po vonkajších športoch, prechádzkach, výletoch a po spoločných grilovačkách, skrátka po slnečných dňoch strávených vonku. Ak máte dom so záhradou, môžete jasať. Teraz prišiel ten pravý čas dať vašu záhradu dohromady pred sezónou. A […]

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.