Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Vdýchnite druhý život atypickým výrobkom z dreva

Ak chceme lepší svet, mali by sme začať u seba. Ohľaduplnosť a udržateľnosť patrí medzi hlavné piliere ČistéDrevo.sk. Preto sme sa rozhodli obmedziť plytvanie v našej dielni a sklade na minimum a vytvoriť na e-shope sekciu výrobkov, ktorým dávame druhú šancu. Produkty, ktoré v kategórii II. akosť nájdete, nie sú žiadne vyslúžilé kúsky z druhej ruky. Ide o stále bezpečné a funkčné výrobky, ktoré iba nenapĺňajú naše štandardy kvality. Môžu vám poslúžiť ako základ pre ďalšie tvorenie alebo jednoduchú opravu, a práve preto tento staro-nový sortiment ponúkame s akčnou cenou.

Čo tu pre vás máme skladom a prečo?

Druhá akosť rozhodne neznamená horšiu kvalitu. Jedná sa o rozmanitú škálu tovaru, ktorý je už raz rozbalený, prípadne poškriabaný, s poškodeným obalom alebo chýbajúcimi súčiastkami, ale ani trochu nestratil na svojej funkčnosti.

Výhody bazároveho tovaru

 • Jedná sa o kvalitné produkty, ktoré sú pre drobnú vadu výrazne zľavnené. Potrebujú len trochu starostlivosti, ľahko ich opravíte. Ideálne pre šikovné slovenské rúčky, fanúšikov DIY, domácich majstrov aj nadšencov vintage renovácií.
 • Ste tiež ten typ človeka, ktorý nerád veci vyhadzuje, alebo máte niekoho takého v rodine? II. akosť našich výrobkov pre neho bude dokonalým darčekom, bez ktorého sa nezaobíde.

Pre jedného odpad, pre druhého poklad

Upcycling sa v posledných rokoch skloňuje čoraz častejšie. Čo ale toto slovíčko vlastne znamená? Ide o premenu použitého bazároveho alebo dokonca nepotrebného tovaru, ktorý s trochou starostlivosti získá úplne nový a lepší rozmer. Zachránený nábytok, doplnky do domácnosti, dekorácie a iné predmety dennej potreby majú svoje špecifické miesto na trhu a vytvárajú tak priestor, ktorý rozpráva osobitý príbeh okorenený len vašou fantáziou.

Nevšedné nápady na upcykláciu

 • Máte doma nepoužívané pieskovisko, z ktorého deti dávno vyrástli? Urobte z neho lúku pre motýle, ktorá vám do záhrady prinesie niečo pekné, ale aj užitočné – motýle opeľujú kvety a odháňajú vošky.
 • Zo starej drevenej debničky môžete ľahko vytvoriť pelech pre zvieratká.
 • Vedeli ste, že aj prútený košík môže poslúžiť ako krásny a netradičný kvetináč? 
 • Drevená búdka sa dá ľahko opraviť a k oprave môžete pustiť aj deti.
 • Truhlica výborne poslúži napríklad aj ako jedinečný konferenčný stôl. Ten si veľmi ľahko vyrobíte aj z debničiek, inšpirácie je plní Pinterest.

K akému štýlu sa upcyklácia hodí?

Zrejme vás neprekvapí, že sa recyklácia netýka len originálneho štýlu obliekania či dekorácií, ale najmä preferencií v oblasti bytového dizajnu. Pokiaľ aj vy fandíte upcyklácii, potom vás iste lákajú antikvariáty a najrôznejšie bazáre nábytku, kde si prajete nájsť jediné – osobitý kúsok, ktorý si môžete vyšperkovať podľa vašich predstáv. Štýlový ráz vašeho bývania tak vytvorí aj lacnejší nábytok a doplnky druhej akosti, ktoré zaobstaráte za skvelú cenu a vhodne si ich pretvoríte a následne aj zakomponujete do požadovaného priestoru.

K akému štýlu sa tovar z II. akosti hodí? 

 • Vidiecky a rustikálny štýl
 • Boho
 • Škandinávsky štýl
 • Vintage
 • Provensálsky štýl

Hoci je to možno neuveritelné, podľa porovnávača tovaru Heureka.sk sa zákaznícu druhej akosti v žiadnom prípade neboja a na e-shopoch ju dokonca vyhľadávali. Láka najmä výhodný pomer kvality a ceny, ale aj znížený konzumný vplyv na svet okolo nás. 

Pochváľte sa aj vy a ukážte nám, ako ste si zrecyklovali nábytok či doplnky do domácnosti, a vdýchli im úplne nový rozmer. My sa už teraz na vaše odpovede veľmi tešíme!

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Písanie, drevo a kreativita sú mojou skrytou vášňou. Mojou úlohou je odovzdať čitateľom čo najviac rád, inšpirácií a návodov z oblasti drevených výrobkov, vybavenia domácnosti a práce s drevom.

Ďalšíe podobné články

Dochádzajú vám už vianočné nápady? Z dreva môžete vykúzliť veľa nevšedných výrobkov, ktoré budú voňať po lese, ohromia však aj osobnou atmosférou ručnej výroby. V tomto článku nájdete naozaj jednoduché návody na výrobky z dreva, ktoré môžete snadno použiť ako jedinečný vianočný darček. Ako vyrobiť drevené vianočné prianie S láskou vytvorené prianie urobí radosť hlavne […]

Čítať článok

V dnešnom článku na vás čakajú hneď dva veľmi jednoduché DIY návody na vence, ktoré vám prinesú do domova nielen pozitívnu atmosféru, ale aj príjemnú vôňu jari a dreva. Symbolom jari sú kvety a príjemné farby. Presne taký je aj jarný minimalistický veniec, ktorý sa hodí na výzdobu interiéru aj exteriéru. Veniec budete mať navyše […]

Čítať článok

Drevo je už od nepamäti neoddeliteľnou súčasťou každodenného života bežného človeka. Okrem praktických vlastností oceňujeme aj jeho prirodzenú krásu. Vedeli ste však, že na drevo sa dá krásne maľovať a je podkladom pre veľké množstvo umeleckých diel? Dnes sa maľovanie na drevo opäť dostáva do módy a vy si doma môžete vytvoriť doslovne kreatívne poklady […]

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.