Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Oslava Dňa detí na záhrade baví deti aj dospelých

Deň detí sa blíži míľovými krokmi a je treba začať premýšľať, ako deťom usporiadať zábavnú oslavu, na ktorú len tak nezabudnú.

Ako pripraviť tú najlepšiu oslavu?

Deň detí je medzinárodným sviatkom, ktorý sa pravidelne oslavuje 1. júna. Po celom svete sa pripravujú najrôznejšie oslavy, športové a spoločenské podujatia, ktoré deti tak milujú. Ako sa zhoduje väčšina detských psychológov, sú tieto slávnostné akcie pre deti veľmi dôležité, budujú si tak spoločenské väzby a socializujú sa. Skúste sa tento rok prekonať, pozvite k sebe detských kamarátov a usporiadajte tú najlepšiu oslavu Dňa detí.

Obľúbené záhradné hry

Bez zábavy by to samozrejme nešlo. Vymyslite preto vlastné hry a súťaže a deti budú skákať nadšením.

Bublinky, kam sa pozrieš

Všetky deti bezhranične milujú bubliny, stačiť im bude aj obyčajný bublifuk. Pokiaľ chcete ale bublinkovú párty povýšiť na úplne novú úroveň, tak kúpte alebo si požičajte stroj na robenie bublín a uvidíte, ako sa deti budú skvele baviť.

Luk a šípy a ďalšia klasika

Klasické detské hry na záhradu, ktoré poznáte ešte zo svojho detstva, majú svoje kúzlo dodnes. Či už zvolíte luk a šípy, záhradný kroket, alebo drevený meč so štítom či akékoľvek iné detské drevené hračky, tak verte, že to deti vždy ocenia.

Maľovanie na tvár

Farby na tvár stoja dnes pár korún a s maľovaním na tvár si užijú veľa zábavy aj dospeláci, ktorí sa na skrášľovaní detských (aj svojich) tvárí skvele vybláznia.

Hon za pokladom

Vymyslite deťom originálne putovanie za pokladom. Stačiť vám bude kreatívna mapa plná zábavných indícií a deťom zase nezničiteľný drevený blok, sada pasteliek a túžba objavovať. Samozrejme nesmiete zabudnúť na poklad, ktorý dobre uschovajte, všetečné deti by ho mohli objaviť skôr, ako vôbec hon za pokladom začne.

Tvorenie s deťmi

Kreatívne tvorenie obzvlášť dievčatá úplne milujú. Vyrábať môžete napríklad zvieratká z papiera, maľovať na vtáčiu búdku (použiť môžete akrylové farby, fixy, ale postačia aj obyčajné drevené pastelky), vyrobiť hmyzí domček alebo sa vrhnúť na stále obľúbenejšie maľovanie kamienkov.

Čím oslavu okoreniť?

Záhrada je krásna sama o sebe a deti milujú poznávať jej tajomné zákutia. Pokiaľ ju ale zútulníte záhradnými dekoráciami z dreva, tak rozhodne nebudete ľutovať. A aké drevené dekorácie zaobstarať?

Čo na oslave podávať za dobroty

Bez dobrého jedla si oslavu ani nevieme predstaviť. Pozrite sa na najobľúbenejšie pohostenie presne v preferenciách vášho dieťaťa.

  • Super galaktické hviezdy – klasické linecké hviezdičky namočte do misky, v ktorej bude hneď niekoľko farieb, nesmieme ich ale zmiešať, aby potom tvorili supergalaktické mapy.
  • Krekrové lienky – na okrúhle slané sušienky stačí dať rozpolenú paradajku a dozdobiť.
  • Krabie croissanty – croissantom stačí pripevniť na šparadlách očká a zábavná mňamka je na svete.
  • Ovocný ježko – veľmi obľúbenú a zdravú desiatu vyrobíte napichovaním ovocných špízov do prepoleného melónu.
  • Listové pizza slimáky – klasika, ktorá nikdy nezostarne. Môžete urobiť aj sladký variant so škoricou.
  • Sušienkový vláčik – okrúhle a hranaté sušienky stačí spojiť čokoládou a do vzniknutých vozíkov môžete nasypať napríklad lentilky alebo iné maškrty.
  • Machové cupcakesrecept nájdete na blogu.

Viete, čo ešte deti milujú okrem atraktívnych pamlskov? Zábavné servírovanie! Na podávanie lahôdok použite napríklad drevené korýtko, servírovaciu tácku alebo drevený podnos, ale môžete byť ešte kreatívnejší a napríklad krekrové lienky podávať na podložke z kmeňa stromu, čo je rustikálna obdoba drevenej tácky. Fantázii sa medze nekladú. Listové slimáky zase naservírujte do drevenej misky. Za chvíľu bude prázdna! Navyše si deti misku z dreva môžu vziať aj niekde do svojho tajného kútika na záhrade.

Záhradné doplnky, dobré jedlo, neutíchajúca zábava a zábavné detské hry na záhradu vytvoria z vašej oslavy miesto, kde sa každý bude cítiť skvele.

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Písanie, drevo a kreativita sú mojou skrytou vášňou. Mojou úlohou je odovzdať čitateľom čo najviac rád, inšpirácií a návodov z oblasti drevených výrobkov, vybavenia domácnosti a práce s drevom.

Ďalšíe podobné články

Bohatá a nápaditá textura olivového dreva dokáže pozdvihnúť aj obyčajnú drevenú doštičku na umelecký skvost. Ak k tomu pridáte naprosto neopakovateľné a jedinečné vlastnosti olivovníka, tak pred sebou máte svätý grál medzi interiérovými doplnkami. Extrémne tvrdé drevo, medzi ktoré sa olivové nepochybne radí, vás najmä v kuchyni nenechá na pochybách. Čo tu pre vás mám […]

Čítať článok

Jeseň pomaly klope na dvere a vy výrazne pociťujete úbytok slnka, energie a dobrej nálady. Stále častejšie na vás padajú chmury a veľa ľudí má aj sklony k depresiám. Potrebujete nakopnúť, dobiť energiu a vrátiť úsmev na tvár? Tak pozorne čítajte nasledujúce riadky, ktoré vám pomôžu zahnať šedú psychickú nepohodu.

Čítať článok

Tradičné vianočné trhy si tento rok asi budeme musieť odpustiť, ale aj tak si môžeme adventný čas užiť naplno. Pustite si koledy, zobnite si prvých tohtoročných zákuskov a dajte sa do čítania o vianočných zvykoch na Slovensku. Ktoré tradície dodržiavate aj vy?

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.