Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Tvorenie s deťmi: Maľovanie na drevené auto

Blíži sa jeden z najobľúbenejších detských dní, ktorý začína sezónu letného času zaliateho slnkom a zábavou. Viete, o čom je reč? Predsa o Dni detí. A my pre vás máme skvelý tip na tvorivú činnosť, ktorá nadchne malých aj veľkých – maľovanie na drevené auto. Jednoduchý DIY postup poteší aj rodičov, pretože tak môžu recyklovať rôzne drevené hračky. Autá si navyše deti môžu vyzdobiť podľa svojich predstáv alebo napríklad obľúbených rozprávok.

Oslávte Deň detí zábavným tvorením

Deti milujú kreatívne činnosti a tvorenie. Môžete im jedno také dopriať napríklad maľovaním na drevené výrobky, u ktorého sa deti ľahko zabavia, ale rovnako ich aj rozvíja. Nehovoriac o veľmi vzácnom čase rodičov s deťmi. Deň detí je k DIY činnostiam ako stvorený.

Maľovanie na drevené auto alebo drevený vláčik

Drevo je skvelým podkladovým materiálom pre mnohé ďalšie tvorenia. Stačí zvoliť len tie správne farby a výsledok bude rozhodne stáť za to. Navyše každé dieťa poteší, keď si hračku môže prerobiť podľa svojich predstáv. Však to sami poznáte!

Čo budeme potrebovať

 • drevené autíčko, drevený traktor alebo detský drevený vláčik
 • štetec
 • akrylové farby
 • bezfarebný akrylový lak v spreji
 • v prípade záujmu aj obyčajné papierové šablóny na obkresľovanie

Postup

 1. Vezmeme drevený vlak, alebo drevený traktor s vlečkou (závisí čisto na detských preferenciách) a očistíme ho od prípadných nečistôt.
 2. V prípade recyklácie starých drevených hračiek pre deti, použijeme jemný šmirgľový papier s vyššou zrnitosťou a vyhladíme prípadné nerovnosti. 
 3. Na maľovanie na drevo sa najviac hodia akrylové farby, ktoré môžeme vrelo odporučiť aj my.
 4. Teraz už na rad prichádza kreatívna časť, ku ktorej s radosťou pozveme aj deti. Jemnými ťahmi štetca na auto nanášame farbu a vyfarbujeme.
 5. Menšie deti môžu použiť aj papierové šablóny, ktoré kúpite v akomkoľvek papiernictve.
 6. Nechajte farbu dôkladne zaschnúť. Z vlastnej skúsenosti odporúčame minimálne 24 hodín.
 7. Po zaschnutí drevené autíčka, či iné drevené hračky pre chlapcov aj dievčatá, zalakujeme bezfarebným akrylovým lakom.

Variabilita drevených hračiek

Detské drevené hračky majú veľa skvelých vlastností.

 • Sú bezpečné a zdravotne nezávadné.
 • Interaktívne drevené hračky učia deti jemnej motorike
 • Neobsahujú žiadne toxické látky, preto sa celkom minimalizuje vznik prípadnej alergie. 
 • Ich jednoduchý dizajn plne podporuje fantáziu a predstavivosť, pretože nie je zaťažený jednoduchými funkciami. 
 • Oceníte aj drevené hračky pre bábätká, ktoré vynikajú svojou hrejivosťou a príjemným pocitom na dotyk. Bez obáv teda môžete nechať deti do drevených hračiek kúsať. 
 • pevné, odolné a doslova večné.
 • Možno ich ľahko pretvoriť a vyzdobiť k obrazu svojmu bez toho, aby akokoľvek utrpela ich kvalita.

Aké drevené výrobky možno ešte k zábavnému tvoreniu použiť?

Maľovať môžete na akýkoľvek drevený výrobok, ktorý chcete vylepšiť alebo upcyklovať. Mrknite na tie najobľúbenejšie výrobky z dreva, ktoré sa k tvoreniu skvele hodia.


Pochváľte sa, či sa vám podarilo vyzdobiť si drevený vláčik pre deti, alebo napríklad výrezy z preglejky. Pokiaľ hľadáte ďalšie nápady na aktivity s detmi, tak sa pozrite na náš Pinterest, ktorý je skvelou zásobárňou inšpirácie.

Michaela Hodorová
Autor Michaela Hodorová

Písanie, drevo a kreativita sú mojou skrytou vášňou. Mojou úlohou je odovzdať čitateľom čo najviac rád, inšpirácií a návodov z oblasti drevených výrobkov, vybavenia domácnosti a práce s drevom.

Ďalšíe podobné články

Svoje mamičke by sme mali prejavovať lásku a vďaku každý deň po celý život. Jeden deň v kalendári je však k tomu ako stvorený. Áno, reč je o Dňu matiek, sviatku, ktorý sa oslavuje v rôznych dňoch po celom svete a vychádza z rôznych tradícií. Všetky však majú spoločné uctievanie ženy, bohyne matky, ktorá nám […]

Čítať článok

Vonku je krásne, slnko zapadá neskoro večer a to všetko sú ideálne podmienky pre grilovanie. Či už s priateľmi alebo v úzkom kruhu rodiny, jednoducho potrebujete náčinie, bez ktorého sa neobíde. Máte ho tiež? A kam dáme zeleninu? Než budú grilované pochúťky hotové a pripravené ku konzumácií, mnoho ľudí si rada zobne dobré oriešky alebo […]

Čítať článok

Prinášame vám skvelý recept na výrobu bazového sirupu, ktorý skvele chutí a patrí medzi tie najobľúbenejšie sirupy vůbec a taktiež má mnoho ďalších zdravotných výhod. Nie nadarmo sa u našich českých susedov hovori: “Před heřmánkem smekni a před bezem klekni.” Bazový ker nesmel chýbať pri žiadnom stavení. Mal údajne moc odohnať zlých duchov (veľmi často […]

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.