Máte otázku? +421 220 570 841 (Po-Pia 7:30 - 15:30)

Aj muži majú svoje dni. Potešte otca na Deň otcov štýlovým dreveným darčekom!

Otec? Ochranca, učiteľ, kouč. Keď dieťa spadne, opráši mu zadok a nechá ho to skúsiť znova. Tiež známy pod pojmami: najlepší kámoš a superhrdina! Deň otcov sa celosvetovo oslavuje už od zlatých šesťdesiatych. Vychádza vždy na tretiu nedeľu v júni a tento rok teda pripadá na 21. júna. V Česku sa tento deň ale neteší až tak veľkej obľube ako napríklad tradičné MDŽ alebo Deň matiek, a oteckovia tak majú smolu. Prekvapte svojho partnera drobným darčekom a ukážte mu, že práve on je ten najlepší otec na svete.

Nájsť ideálny darček pre otecka nie je žiadna veda – poznáte ho najlepšie zo všetkých a viete, ako rád trávi voľný čas, čo ho baví a aké sú jeho koníčky. Žiadneho muža neurazíte výrobkom z dreva. Drevo je prírodné, surové, skrátka chlapské. Či už váš otecko patrí ku kutilom alebo skôr k elegánom, drevený darček mu zaručene urobí radosť. Pre inšpiráciu sme vám pripravili zopár tipov.

Táta s dcerou u teepee

Existuje niečo viac sexi než chlap v kuchyni alebo pri grile? Dobrý kuchári iste ocenia blok na poriadne nože, drevené pomôcky na grilovanie na rodinnú barbecue oslavu či korbeľ na pivo. Pravý gurmán bude mať radosť zo setu na syry a sady na víno – a navyše tým poteší aj vás. A ak doma nemáte majstra šéfkuchára, ale maškrtný jazýček mu nechýba, prekvapte ho ráno raňajkami do postele.

Podnos

 

Šikovnému majstrovi, ktorý má rád svoj organizovaný chaos, môžete nenápadne vniesť trochu poriadku do dielne alebo garáže. Kúpte mu prútený kôš na drevo do krbu, box na náradie s nápisom „Náradie poriadneho chlapa“, a drevenou truhlu, ktorá schová veci, ktoré sa nikam inam nezmestia.

Box

Pokiaľ máte doma skôr vkusného kraváťáka, čo si potrpia na štýl, určite nič nepokazíte dreveným motýlikom, ktoré sú momentálne mimoriadne v móde a hodí sa pre každú príležitosť. Veľa poteší aj múdra vychytávka do kancelárie, treba praktický organizér a zakladač. Siahnuť môžete aj po originálnom darčeku s vlastným gravírovaním, taký štýlový stojan na mobil s vlastným menom nemá len tak niekto.

No a hlavne, či chcete potešiť otca, ktorý sa rád hrá so svojimi ratolesťami, kúpte mu darček, ktorý budú môcť využiť spolu. Nič nepokazíte drevenú stavebnicou alebo hlavolamom. U náročnejších hráčov môžete staviť na sadu kociek či sudoku. Fantázii sa medze nekladú!

Věž jenga

Tieto a mnoho ďalších drevených drobností budú skvelým darčekom pre všetkých oteckov. Ďalšie prírodnú inšpiráciu nájdete na ČistéDrevo.cz.

Markéta Kocichová
Autor Markéta Kocichová

Verím, že drevo je najdokonalejší materiál na svete a o skúsenosti s ním sa s vami rada podelím. Zaujímam sa o užitočné rady a tipy zo sveta drevotvorby, ktoré publikujem aspoň dvakrát mesačne.

Ďalšíe podobné články

Vypaľovanie do dreva sa v poslednej dobe dostáva do popredia záujmu DIY nadšencov a umelcov. Ešte ste nič vypaľovať neskúšali? Tak to rýchlo napravte, pretože vypaľovanie na drevo vás veľmi rýchlo chytí za srdce. Čo je to gravírovanie a pyrografia? Ide o metódu ručného vypaľovania. Táto technika vlastne odoberá daný materiál (drevo sublimuje) a tým […]

Čítať článok

Aktuálna situácia vo svete prinútila mnohých zamestnávateľov prehodnotiť pracovné podmienky svojich zamestnancov, ktorí zrazu nemuseli cestovať do práce a mohli ju vykonávať online z pohodlia svojich domovov. Nie vždy však majú ľudia príležitosť na to, aby svoju prácu mohli efektívne vykonávať z domu. My vám poradíme niekoľko tipov, ako si okolo seba vytvorili inšpiratívne pracovné […]

Čítať článok

Jeseň pomaly klope na dvere a vy výrazne pociťujete úbytok slnka, energie a dobrej nálady. Stále častejšie na vás padajú chmury a veľa ľudí má aj sklony k depresiám. Potrebujete nakopnúť, dobiť energiu a vrátiť úsmev na tvár? Tak pozorne čítajte nasledujúce riadky, ktoré vám pomôžu zahnať šedú psychickú nepohodu.

Čítať článok

Prihláste sa k odberu špeciálnych akcií a noviniek

Strážte si zaujímavé rady a tipy zo sveta drevotvorby.
Buďte s nami súčasťou prírody.